Koolitused

 

Minu eesmärgiks on kasvatada nende inimeste hulka, kes vaimustuvad loodusest ja teavad iga päevaga rohkem sellest, kuidas loodusega koostööd teha. Permakultuuri koolitused aitavad selle poole liikuda.

Permakultuuri e-koolitused

2021. aasta alguses alustasin aastaringi-koolitusega, millest on nüüdseks olemas salvestatud loengud, mis katavad enamiku permakultuuri tuumikmaterjali. Neid koolitusi on võimalik järele vaadata ning end teemasse sisse kaevata – kiika siia.

Tellitavad permakultuuri koolitused

Viin läbi tellitud loenguid ja töötubasid permakultuuriga seotud teemadel – edasihoidlik eluviis, sissejuhatus permakultuuri, toidusalu loomine, mullaelustik, linnaaiandus, permakultuuri peenrad jne. Iga koolituse jaoks uuendan oma materjali ja lisan uusi teadmisi. Koolituste läbiviimise kogemust olen kasvatanud alates aprillist 2015, olen esinenud väikestele gruppidele ja 100-stele saalidele, rääkinud nii raadios kui teles.
Senised koostööpartnerid: Tartu Rahvaülikool, Tallinna Rahvaülikool, Arengukoostöö Ümarlaud, Eesti Roheline Liikumine, Tartu loodusmaja, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Lääne-Harju vald (rohevald.ee), Haapsalu linnavalitsus jt.

Permakultuur avalikus või ruumis

Aitan omavalitsustel ja teistel avaliku ruumiga tegelevatel organisatsioonidel  muuta avaliku ruumiga ümber käimist loodusega kooskõlalisemaks. Pakun 2-3 tunnilist (vajadusel pikemat) koolitust/töötuba, mille käigus tutvustan permakultuuri vaatenurki avalikule ruumile, annan konkreetseid soovitusi kokkulepitud paiga/piirkonna osas ning võimalusel teeme permakultuuri praktikat: alustame näiteks toidusaluga, istutame püsikuid, arutame ressursside kasutamise võimalusi, leiame viise, kuidas kohalikku keskkonda elurikkamaks muuta jne. Kohandan koolitust vastavalt koolituse tellija/osalejate soovile ja paikkonna eripäradele.

Koolituste tellimine

Koolituse tellimine: lühemate koolituste (2-3h) tunnihind: ideaalis 150-200€/h sõltuvalt teemast/osalejatest/rahastusest (+ transporditasu).
Koolituse tasu võtab arvesse kohandatud koolituse loomist/ettevalmistust, eelnevat suhtlust korraldajaga, praktiliste koolituste puhul detailide läbi arutamist/planeerimist jmt. 
Pikemate koolituste puhul kokkuleppehinnad.

Asukoht: tulen sinna, kuhu kutsutakse! Tekkinud on võimalus koolitusi läbi viia ka Türil, Kogukonnamajas KONN või eraldi kokkuleppel minu aias.

Koolituse tellimiseks kirjuta marianipermakultuur@gmail.com või helista 5260906 (kui ma pole kirjale vastanud, siis helista kindlasti!)