Eesti Aasta Permakultuuriga 2022 + klubi 12 kuud

440.00 sisaldab KM

Eesti Aasta Permakultuuriga koolituste tsükkel läheb teisele ringile ja seekord koos permakultuuriga klubiga!

Tervikpakett, kus saad kõigest osa, millest võimalik:

 • temaatilised loengud salvestusena (12 x 3 ak h)
 • kuu 1. kolmapäeval permakultuuri klubi e-kohtumised (12 x 3 ak h)
 • ja muud põnevat (loe edasi!)

Kirjeldus

2022. aastal alustab täienenud Eesti Aasta Permakultuuriga aastaringi koolituste tsükkel.
Koolituste sisu osa on seekord salvestusena, mida saad kuulata endale sobival ajal ning sellele lisandub permakultuuri klubi e-kohtumine, mis leiab aset iga kuu 1. kolmapäeval. Selle käigus saavad kõik osalejad jooksvalt küsimusi küsida ning teiste küsimustest-vastustest õppida.

Küsimustele vastab ja ruumi hoiab permakultuuri õpetaja Marian Nummert.

Toimumisaeg:

 • Loengu salvestus – Sinule sobilik aeg. Soovitus on loeng/ud kuulata läbi enne mentorluse kohtumist!
 • Permakultuuri klubi – iga kuu 1. kolmapäev kell 18:00-20:15 Zoom keskkonnas.

Pärast koolituse eest tasumist saadetakse Sulle e-kiri kogu vajaliku infoga. Kõik loengute salvestused saad kätte kohe, permakultuuri klubi kohtumiste info tuleb iga kuu kaupa eraldi.

Loe ka eelmiste koolituste tagasisidet.

Kursuse läbimise soovitus:

Temaatilisi permakultuuri loenguid (12 tk, kokku 12 x 3 ak h) võid kuulata kasvõi kõik järjest ära, kuid soovitan neisse süveneda ampsude kaupa – igal kuul ühe ning osaleda pärast loengu kuulamist mentorluse kohtumisel. Loengud on mõtteliselt seotud aastaajaga, mil loeng on esmakordselt peetud ning iga loenguga käivad kaasas temaatilised ülesanded, mida lihtsam/võimalik teha just sellel aastaajal. Permakultuuri süvenemine ning oma aia tundma õppimine on protsess, millele tasub aega anda!
Permakultuuri klubi kohtumised annavad Sulle võimaluse küsida tekkinud küsimusi ning kuulata ka teiste (eelmise aasta kursuslaste) mõtteid ning tähelepanekuid. Omalt poolt annan vastuseid ja hoian ruumi. Klubi eesmärgiks on tekitada ka kogukonnatunnet ning anda suhtlemisruumi sarnaste huvidega inimestele. Klubi ise alles alustab, seega on tegemist ka loomingulise protsessiga!

Eesti Aasta Permakultuuriga loengud käivad kuude kaupa läbi permakultuuri 12 põhimõtet (Holmgren) ja suuremad teemad nagu taimed, puud, toidusalu, vesi, muld, mitmekesisus, ressursid, mustrid, tsoonid ja sektorid, oma permakultuurse aia disainimise lähtekohad jmt. Sinna kõrvale vaatleme ideede rakendust ja väljendust praktikas vastavalt aastaajale – seemnete varumine, taimede istutamine, mulla kasvatamine, saagi koristamine, toidusaluga alustamine, püsipeenarde rajamine jm.

Eesti Aasta Permakultuuriga loeng + mentorlus sisaldab:

 • ajatemaatiline teooriast ja praktikast koosnev loengu salvestus (3 ak h), mida saad kuulata endale sobival ajal;
 • vaatlussoovitus ja vabatahtlik koduülesanne (iga loengu lõpus), mis aitab leida ühendust looduses toimuvaga;
 • permakultuuri klubi – iga kuu 1. kolmapäeval toimuv küsimuste-vastuste e-kohtumine Zoom keskkonnas (3 ak h);
 • ligipääs Mariani Permakultuuri gruppi Facebookis, kuhu kuuluvad varem koolitustel käinud ja kus on võimalik esitada küsimusi ja jagada oma mõtteid ning edusamme;
 • raamatu kirjutamise käigus tekkiv täiendav info (tabelid, joonised jmt) ja muud parendused kursusele jõuavad samuti Sinuni (peamiselt FB grupi kaudu).
 • terve aastamaterjali läbimisel (koolitusaasta lõpus ehk jaanuaris 2023) on võimalik teha permakultuuri disain ning selle esitamisel saada ka tunnistus läbitud koolituse kohta!

Pärast esimese aastaringi koolituste materjali kokku panemist ja läbi viimist jätkan teemas püsimisega ja uutele huvilistele võimaluse andmisega, kuid selleks, et rohkem keskenduda lubatud omamaise permakultuuri raamatu kirjutamisele, tegelen juba loodud sisu vormistamise ja kirjapanemisega, mitte täiesti uue koolitussisu loomisega. Eesti Aasta Permakultuuriga koolitustel ja permakultuuri klubis osaledes toetad minu tööprotsessi ning raamatu valmimist! Koolitustel osalejatel on võimalik hiljem soetada autogrammiga permakultuuri raamatu sooduseksemplar 🙂

Permakultuuri klubi kohtumisajad:

iga kuu 1. kolmapäev, kell 18:00-20:15

02.02.2022
02.03.2022 – TAIMEKOOSLUSED
06.04.2022 – PUUD ja PÕÕSAD
04.05.2022 – MULD
01.06.2022 – TOIDUSALU
06.07.2022 – LOOMAD ja MUTUKAD
03.08.2022 – VESI
07.09.2022 – RESSURSID
05.10.2022 – KOGUKOND
02.11.2022 – MUSTRID
07.12.2022 – TSOONID ja SEKTORID
04.01.2023 – DISAIN
***
01.02.2023 – TAIMED
jne

PS. Kui liitud mõne paketiga aasta jooksul, siis algab Sinu klubikohtumiste lugemine pihta järgmisest toimuvast klubiajast. Näiteks alustad aprillis 2022 ja Sinu viimane kohtumine on märtsis 2023.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Eesti Aasta Permakultuuriga 2022 + klubi 12 kuud”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.