Mariani permakultuur 2

Tere, mu nimeks on Marian Nummert (end Hiire). Olen permakultuuri disainer.

Idee

Minu soov on tajuda tervikut, sestap olen kogemusi kogunud paljudest eluvaldkondadest ning kõigist võimalustest, mis on mu teele tulnud või mida olen ise välja kutsunud.

Ökoloogia, põllumajanduspere, ökopoendus, hobustega rändamine Mehhikos, puupurjeka-elu Kanadas, okeanograafia, õpetajakoolitus, emandus, permakultuur, kodundus, õigusteadus, keskkonnaõig(l)us ja lõpuks ikka iseolemine, olemine, olemine.

Ükskord, kui ma rändama läksin, siis sai minu motoks – teha seda, mida kõige rohkem kardan.

Praegusel ajal on hirmutav välja öelda seda, mida me kõik teame, aga ei taha tunnistada – et inimkonna kontrollivajadus hävitab loomulikkust ja looduslikkust väga suurel määral. Permakultuur ütleb, et pole vigu, kui on kogemustest õppimine. Usun, et inimesel on potentsiaali muutuda kõige hävitavamast tegurist looduse ja loomulikkusega koostöötavaks targaks kaasloojaks, kes aitab taastada mullaviljakust, ökoloogilist elurikkust, loomulikku õppimist ja head elujärge Maal.

Permakultuuriga tegelen ma seepärast, et see on oma olemuses positiivne ja lahendustele suunatud lähenemine. Millele keskendun, see kasvab. Igaühe panus on tähtis, et läheks käiku 100 ahvi teooria ja ületaksime murdepunkti, kust edasi on loodusega arvestamine loomulik elu osa.

Permakultuur on disainisüsteem ja olen diplomi järgi permakultuuri disainer juba 7 aastat (Permaculture Designer Course (online), Geoff Lawton, 2013). Tegelen koolitamise, konsulteerimise, disainimise ja praktilise aiandusega nii oma suvekodus Avarmaal kui Tartu linnas.

Haridustee:

2017-…        Tartu Ülikool, õigusteadus, magistriõpe, avatud ülikool (ak. puhkus)
2014-2018   Tartu Ülikool, õigusteadus, bakalaureuse kraad
2010-2011   Tartu Ülikool, loodusteaduste õpetaja (geograafia), magistriõpe (lõpetamata)
2010-2010   Tallinna Tehnikaülikool, okeanograafia, magistriõpe (lõpetamata)
2004-2007  Tartu Ülikool, ökoloogia ja elustiku kaitse, bakalaureuse kraad
2004-2005  Tartu Heino Elleri nim. Muusikakool, kompositsioon
2001-2004   Nõo Reaalgümnaasium, keemia-bioloogia klass
2001-2004   Nõo Muusikakool, klaver
1998-2001    Väike-Maarja Muusikakool, klaver
1993-2001    Rakke Gümnaasium

SaveSave

SaveSave

SaveSave